14 Common Misconceptions About کلردیازپوکساید و لاغری

کلردیازپوکساید چیست ؟

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. اوضاع بازار کار توی کانادا چطوره برای خارجی ها؟ باید بهتر از آمریکا باشه.

در صورت مصرف طولانی مدت این دارو احتمالا لازم است به صورت دوره ای آزمایش هایی همچون تست عملکرد کبد و شمارش کامل خون انجام دهید. استعمال دخانیات می تواند اثر بخشی این دارو را کاهش دهد، اگر سیگار می کشید یا به تازگی سیگار را ترک کرده اید به پزشک اطلاع دهید. اگر برای مدت طولانی کلردیازپوکساید مصرف می کنید از قطع ناگهانی آن بدون تایید پزشک اجتناب کنید. این کار می تواند برخی علائم اختلال را تشدید کرده و باعث تشنج شود. از افزایش یا کاهش دوز یا مصرف این قرص در مدت طولانی تر از مدت زمانی که پزشک تجویز کرده اجتناب کنید.

این دارو معمولاً به شکل قرص بوده و سه یا چهار مرتبه در روز و قبل از وعده‌های غذایی یا قبل از خواب تجویز می‌گردد. در صورت حساسیت به لیبریوم یا کلردیازپوکساید ، نباید این دارو را مصرف کنید. علائم مصرف بیش از حد این دارو شامل خواب آلودگی شدید ، گیجی ، ضعف عضلات و یا بی هوشی است . قبل از بلند شدن از تخت خواب پاهای خود را برای چند دقیقه از تخت آویزان کنید تا از سرگیجه و کاهش ناگهانی فشار خون جلوگیری شود . تا یک ساعت پس از زمان مقرر ، می توان دارو را میل کرد در غیر این صورت از مصرف آن خودداری نمائید و مقدار نوبت بعدی را دو برابر نکنید .

پس با این حساب باید خیلی حال کرده باشم با اوضاع زندگی ام. به خصوص اینکه پریشب بالاخره تز دکترایم را بوس کردم، فرستادم برای کمیته ی داورهام. یک ماه کمتر به دفاعم مانده و اسلایدهایم هم عنقریبه که حاضر بشه.

بیماران کلیوی و کبدی باید زیر نظر پزشک قرص کلردیازپوکساید را مصرف کنند. ضمن اینکه کسانی که سابقه بیماری کلیوی یا کبدی و یا بیماری های اعصاب و روان دارند، باید ابتدا از نداشتن حساسیت نسبت به این دارو مطمئن شوند و آن گاه برای مصرف اقدام کنند. در هنگام مصرف این دارو باید الکل مصرف نکنید و از مصرف دیگر داروها و محصولات طبیعی که باعث کاهش فعالیت شما می شوند هم پرهیز کنید. در هنگام مصرف این کلردیازپوکساید و ریزش مو دارو تغییر ناگهانی وضعیت بدن شاید باعث سرگیجه شود.

مصرف کلردیازپوکساید به خصوص اگر در مدت زمان طولانی یا دوزهای بالا باشد ممکن است به وابستگی دارویی منجر شود. در این صورت با قطع ناگهانی ممکن است دچار علائم ترک ناخوشایند شوید. بی خطر بودن کلردیازپوکساید روی کودکان تایید نشده است، توصیه می شود هنگام مصرف این دارو در کودکان به خصوص اطفال کمتر از 6 سال احتیاط کنید.

دوز مصرفی این دارو بر مبنای شرایط و وضعیت بیماری، سن، پاسخ بیماری به درمان تعیین می گردد. اگر سن شما 65 سال و یا بیشتر است باید این دارو را با احتیاط مصرف کنید. اگر از دیگر داروها استفاده می کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید.

سرگیجه و خواب آلودگی شدید ناشی از مصرف این دارو ممکن است باعث سقوط و یا ایجاد حادثه ای ناگوار برای شما شود . یکی دیگر از موارد کاربرد آن در برطرف کردن علائم ترک الکل است. در افراد معتاد به الکل ، ۳تا ۸ ساعت پس از آخرین مصرف الکل ، علائم ترک آغاز می‌شود . سم زدایی در شرایط ترک الکل همراه با علائمی می باشد که گرفتگی عضلانی یکی از این علائم می باشد که برای تسکین آن، پوکساکیم تجویز می گردد.

پس از توقف ناگهانی مصرف قرص کلردیازپوکساید علائمی که شبیه علائم قطع مصرف باربیتورات‌ها و الکل هستند (تشنج، لرزش، گرفتگی‌های شکمی و عضلانی، استفراغ و تعریق) رخ می‌دهد. معمولا علائم شدیدترِ قطع مصرف دارو محدود به بیمارانی است که دوزهای بسیار بالایی را در طول دوره‌ای طولانی مصرف کرده‌اند. به‌طور کلی، پس از قطع ناگهانی بنزودیازپین‌هایی که به‌مدت چند ماه به‌طور مداوم و در مقادیر درمانی مصرف شده‌اند، علائم قطع مصرف ملایم‌تری (مانند احساس ملالت و کسالت و بی‌خوابی) گزارش شده است.

برای قطع دارو به صورت تدریجی عمل کنید و آن را در فواصل زمانی مرتب کم نمایید. این کار از بروز عوارضی چون تشنج و آسیب های احتمالی ممانعت خواهد کرد. داروی کلردیازپوکساید را طبق نظر و تجویز پزشک مصرف

image